Ayfer Yelken “Doğanın Rengi “adlı kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturdu

Ayfer Yelken 2015 yılından itibaren aldığı eğitimler sonrasında amatör olarak başladığı çakıl taşları ile resim çalışmalarını sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Ülkemizde çok nadir bir tarz olan çakıl taşları ile resim çalışmaları yapan sanatçılar arasında yer alan Ayfer Yelken “Doğanın Rengi” adını verdiği ikinci kişisel sergisini 21 Mart 2022 günü Beyoğlu Tarik Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturdu.

Ayfer Yelken’in bu sergisinde kendisine ait 24 eserini sanatseverlerle buluştururken, bu çalışmalarının tamamında Anadolu’nun zengin doğası, taş ve topraklarından faydalandı.

Ayfer Yelken bu çalışmaları için taşları duralite işleyerek doğal taş resimleri oluştururken “Doğanın Rengi” adlı ikinci kişisel sergisi hakkında da “Tüm çalışmalarımın ana ögesi kadın olmuştur. Yapmış olduğum ulu önder ve Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk çalışmamda dahi ana öge aslında kadındı. Atatürk hepimizin bildiği gibi Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanımıştır.” diyerek duygularını dile getirdi.

Birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Ayfer Yelken’in sergi açılışında yakın dostları ve Meltem TV. sunucusu ve yapımcısı Raif Akyüz, Önce Vatan Gazetesi yazarlarından Zambak Karabay yalnız bırakmadılar.

Editör

Editör