Başkan Selen Hakbilir’in Çarpıcı Konuşması: Kadınlar, Hayatın Mimarlarıdır!

Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Mimar Selen Hakbilir; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinde konuştu. Hakbilir; Kültür ve Turizm bakanlığı Kültür ve Medeniyet Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı olarak ikiye ayrılıp Kültür ve Medeniyet Bakanı alanında uzman tarih, kültür ve sanat alanında başarılı bir kadın olmalıdır.” dedi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlama etkinliğinde Hilton Garden Inn Ankara’da özel konserlele katılımcılara unutulmaz bir gece yaşatıldı. Rober Hatemo, Hüsnü Şenlendirici, Ceylan Köse ve Şenol İpek gibi sanatçıların katılım sağladığı gecede Cumhuriyetin 100. Yılı özel konserler gerçekleşti.

Kadınlar; Hava, su ve toprak gibidir. Yaşamın ana merkezi ve sorumlulukların mihengidir ifadelerini kullanan, Selen Hakbilir; Kadınlar hayatın mimarıdır. Mesleği de mimar olan bir Kadın olarak hissettiğim olguyu dokuya işleyerek yenilikler yapmaya gayret ediyorum.

Kadınlar aslında hayatın, doğanın, tabiatın ve huzurun mimarıdır. Onlarda kendi gayretleriyle ortaya koydukları azim ve sabırla yenilikler ortaya koyarlar, düzeni korur ve güçlendirirler. Bugün bu konuşmayı yapmama vesile olan sevgili anneme, dünyanın en harika kadınına ve benimde onun kızı olduğum için Tanrıya sonsuz dualar etmeme vesile olan Sayın Zarife
Hakbilir’e sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

Editör

Editör