Hayri Akça, Selami Şahin işbirliği “Seni Seviyorum”

Hayrı Akça 90’lı yıllarda ilkokul son sınıfta Antalyalı bir öğrencinin müzik dersinden zayıf not almasıyla başlayan müzikal yolculuğu, disiplinli bir Subay olan babasının okul karnesine bakarak “bir şarkı da mı söyleyemedin yazıklar olsun” sözüne çok içerlemesi üzerine başladı.
Hayri Akça’nın başlayan bu müzik serüveni daha sonra öğretmenlerinin ve okul aile birliğinin tavsiyesi ve desteği ile Mûsikî Cemiyeti ve Konservatuvar eğitimleri ile müzikal hayatına yön verdi. Eğitmenlik ve Konservatuarda İcra heyeti Solistliği de yapan Hayri Akça, birçok konser ve programlarda sahne aldı.

Hayri Akça bugüne kadar TRT ekranlarında ve TRT radyolarında yer alırken ilk profesyonel çalışmasını da, bestelerine ve icralarına gönülden sevgi duyduğu değerli Sanatçı & Besteci Selami Şahin’in “Seni Seviyorum” isimli eseri ile adım atarak çalışmasını müzikseverlerin beğenisine müzik severlerin beğenisine sundu. Şarkının aranjörlüğüne Fırat Özbaylar üstlenirken şarkının klip çekimleri için Hayri Akça kameralar karşısına geçerken yönetmenlik koltuğuna da Ali Eşitmez oturdu.

Hayri Akça bu çalışmasının hemen ardından değerli Sanatçı & Besteci Sezen Aksu’nun “Tükeneceğiz” ve sözü-müziği kendisine ait “Herşeyimsin Sen ” isimli şarkıların stüdyo çalışması devam etmektedir. Antalyalı sanatçı Hayri Akça yeni şarkılarıyla kulaklarda hoş bir seda bırakmaya devam edecek…

Editör

Editör